Articles by Kumanovski Muabeti

Во присуство на мал број медиуми, ОО на СДСМ Куманово, одржа прес конференција иницирана по повод изјавите на Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска дадена во Куманово вчера, дека во градот  владее тотален сообраќаен хаос …

Согласно најавеното и големата промотивна кампања, утре (22-ри Септември) завршува приказната за Dexter. Финалето на серијата за серискиот убиец следи по 8 сезони, проблеми со снимањето причинети, главно, поради лошата здравствена состојба на Michael C. …

Православните христијани денес го празнуваат верскиот празник Рождество на Пресвета Богородица или Мала Богородица.  Овој празник е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници …

Поранешната девојка на Justin Bieber, сé помалку личи на девојче, а сé повеќе на жена. 21-годишната пејачка била забележана во секси аутфит, по завршување на вечера со пријателка. Во црна и заводлива комбинација, Selena изгледала …

Македонските интернет портали веќе на големо објавуваат разни извадоци од изјава која наводно била дадена денес како одговор на Министерката Јанкуловска на новинарско прашање дали ќе се распише потерница по еден од обвинетите во акцијата …

Јавља се кумановац на брата што живи у Скопје: – Абе, дај жити Господ, дај најди му работу на овога сина моега. Дибек ед’н… Цел д’н дреме на компјутер. – Добро бе, нема гајле. Еве …

Како што пренесуваат порталите, денес во рамките на својата посета на СВР Куманово, Министерката Јанкуловска ги најавила промените на локациите во кои во иднина ќе биде сместен СВР Куманово заедно со сите служби кои делуваат …

1 101 102 103 104 105 130